MENU

The Wings Otel'de Istanbul'un en güzel manzaraları, en gözde turistik yerleri, en lezzetli yemekleri ve en trend mekanları kanatlarınızın altında...

DEVAM EDİN
The Wings Hotel Karakoy

HİKAYEMİZ


1632 yılında lodoslu bir gündü. Rüzgar, yığma taşlarla yapılmış Galata Kulesi'nin geniş gövdesini dolaşıp, kulenin önünde duran 20’li yaşlardaki genç adamın saçlarını hafifçe dalgalandırdıktan sonra, muhteşem boğaz manzarasına doğru yolculuğuna devam etti.

20’li yaşlardaki bu genç adam, başını kaldırmış, yaklaşık 1100 yıl önce yapılmış olan Galata Kulesi'ne hayranlıkla bakıyordu. Sonra bir kıpırdanma oldu ve birden, elinde tuttuğu tahtadan yapılmış kartal kanatlarını kavrayıp Galata Kulesi'nin Merdivenlerine doğru yürümeye başladı.

Bir süre sonra, tarihin en önemli anlarından birisine tanıklık etmek için toplanmış yüzlerce kişinin bakışları arasında, kanatlarıyla birlikte gök yüzünde bir kuş misali süzülerek uçmaya başlamıştı. Bu tarihi ana tanıklık edenlerden birisi de Sarayburnu'ndaki Sinanpaşa Köşkü'nden durumu izleyen Sultan IV. Murat Han’dı.

Gökyüzünde uçarak bir ilki başaran bu adam ünlü bilim adamı Hezârfen Ahmet Çelebi'den başkası değildi.

Hezârfen, gökyüzünde süzülerek uçarken mutluluktan sarhoş olmuştu. Onu sarhoş eden bu mutluluğun iki sebebi vardı. Birincisi, yıllardır kıskandığı kuşlar gibi uçabiliyor olması, ikincisi ise aynı anda Galata Kulesi, İstanbul Boğazı, Ayasofya ve Sultanahmet Camii gibi dünyanın en güzel manzaralarına bulunduğu yerden bakabiliyor olmasıydı…

İşte biz The Wings Oteli dünya tarihinin en özel anlarından birisini anlatan bu hikâyenin baş aktörü olan Hezârfen’in kanatlarından ve kıskandığı kuşlardan ilham alarak tasarladık.

Otelimize girer girmez sizi karşılayan dalgalı duvarlar, kuş kanadının dalgalı hareketlerinden ilham alınarak tasarlandı. Hezârfen’in kıskandığı kuşlar odaların girişinde koridor boyunca sizlere eşlik ediyor. Hezârfen’in tarih yazan kanatları her kat girişinde modern ve ilham veren tasarımıyla sizleri karşılıyor.

The Wings Otel’in bir tarafı sizlere İstanbul Boğazı'nın büyülü turkuaz mavisini, Topkapı Sarayı'nın tarih kokan siluetini, Ayasofya’nın ve Sultan Ahmet Cami’nin görkemli manzaralarını sunarken, diğer tarafı ise Galata Kulesi'nin tarihe meydan okuyan sağlam gövdesinin ihtişamlı manzarasını sunuyor. Dünya’nın en güzel manzaralarını aynı anda sunan İstanbul’un nadir lokasyonlarından birinde yer alan otelimizde Hezârfen’i mutluluktan sarhoş eden duyguların aynını yaşama ayrıcalığına sahip olacaksınız. The Wings Otel’de Dünyanın ve İstanbul’un en güzel manzaraları kanatlarınızın altında olacak.

The Wings Otel’den dışarıya çıkmak için adımınızı attığınız anda İstanbul’un merkezindesiniz. İstanbul’un en trend yeme, içme ve eğlence mekanlarının yer aldığı Karaköy’de birbirinden lezzetli yemeklerin olduğu kaliteli mekanları keşfedebilirsiniz. Boğaz’ın büyülü maviliğini takip ederek Galata Köprüsü'nü geçtikten sonra çok keyifli bir yürüyüş parkurunu takip ederek Taksim, Galata, İstiklal caddesi, Mısır Çarşısı, Ayasofya, Yerebatan Sarnıcı, Topkapı Sarayı, Mavi Camii, Kapalı Çarşı gibi İstanbul’un tarihi ve turistik yerlerine yürüyerek ulaşabilirsiniz. Çok mu yoruldunuz, hemen tramvay’ı kullanarak istediğiniz yere kolayca ulaşabilirsiniz. Odanızdan eşsiz boğaz manzaranızı izlerken, dünyanın başka hiçbir yerinde olmayan, iki kıta üzerine kurulu şehirde, Asya’dan Avrupa’ya deniz yolu ile geçen insanları görebilir, kapınızın önündeki Karaköy İskelesi’nden keyifli bir boğaz gezisine çıkabilirsiniz.


*required